Jak zmienił się rynek e-handlu po pandemii?

Wstęp do e-commerce

Kilka słów o lekcji

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rok 2020 zostanie zapamiętany przez nas na długo. Bardzo duże grono konsumentów pod wpływem ograniczeń w tradycyjnym handlu zaczęło robić zakupy w sieci. W tej lekcji zajmiemy się statystykami i twardymi danymi z raportów e-commerce, które pokazują jakie branże w e-commerce odnotowały wzrosty sprzedaży oraz, które produkty były hitami wśród kupujących.

Czego się nauczysz?

  • Pokażemy Ci w jaki sposób przenieść swój biznes do Internetu
  • Dowiesz jak wykorzystać wzrost zainteresowania zakupami online
  • Jak zmienił się rynek e-handlu po wybuchu pandemii?
  • Po jakie produkty najczęściej sięgali kupujący?
  • Które branże odnotowują największe wzrosty po pandemii?
  • Jakie wyglądają prognozy na kolejne lata dla e-commerce?
Część 1.

Wstęp do e-commerce

Ta lekcja jest jedną z części pełnego kursu "Jak skutecznie sprzedawać w Internecie?"

Czas trwania

4 min

Poszczególne tematy podzielone zostały na krótkie lekcje, aby przekazywane treści były bardziej zrozumiałe.

Cena

bezpłatnie dla kursantów

Lekcja dostępna jest bezpłatne dla wszystkich uczestników posiadających aktywne konto w Akademii E-commerce.

Shape
Tomasz Cincio
Lekcję prowadzi

Tomasz Cincio

CEO @ Droplo

Tomasz z branżą e-commerce związany jest od niemal 20 lat. Zarządza jedną z największych platform sklepowych – RedCart.pl, z rozwiązań której korzystają tysiące sklepów internetowych w całej Europie. Od niedawna zaangażowany jest także w budowę największej platformy dropshippingowej w tej części Europy – Droplo.com. Obecnie współtworzy strategie rozwoju projektów Droplo i RedCart. Odpowiada za wsparcie dla początkujących sprzedawców w ramach warsztatów online.

Jak przebiega nauka?

Zdobywaj wiedzę krok po kroku

Akademia e-commerce

Poznaj tajniki e-handlu i odkryj produkty, na których zarobisz.

Dołącz do Akademii E-commerce
Dla kogo?

Kto powinien skorzystać z kursu?

  • Osoby, które chcą wystartować z nowym biznesem lub prowadzą już firmę i chcą poszerzyć dotychczasową działalność
  • Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż stacjonarną i chcą przenieść się do Internetu
  • Osoby, które nie wiedzą co sprzedawać i szukają gotowych produktów
  • Wszystkie osoby, które planują rozpoczęcie sprzedaży w Internecie
Program całego kursu

Czego się nauczysz?

Jeśli myślisz poważnie o sprzedaży internetowej, czy własnym e-sklepie powinieneś poznać tendencje dla polskiego rynku e-commerce. Z tego modułu dowiesz się więcej na temat statystyk i prognozowanych wzrostów dla handlu internetowego, dzięki czemu lepiej wykorzystasz swoją wiedzę w praktyce.
Jesteś osobą początkującą w sprzedaży internetowej i nie wiesz od czego zacząć? Ten moduł jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się krok po kroku jak założyć sklep internetowy, jak go prowadzić oraz jaka strategia sprzedażowa przyniesie Ci największy zysk.
Czy wiesz, że możesz sprzedawać towar, którego fizycznie nie posiadasz i jeszcze na tym dobrze zarobić? To właśnie gwarantuje Ci model logistyczny dropshipping, o którym więcej opowiemy w całej sekcji poświęconej temu zagadnieniu. Dowiedz się czemu tak wielu początkujących sprzedawców decyduje się właśnie na dropshipping.
Podejmujesz decyzję, chcesz zacząć rozwijać biznes poprzez własny sklep internetowy. Ale co zrobić żeby był on w pełni funkcjonalny i przyjazny dla Twoich przyszłych Klientów? Istnieje szereg zasad wpływających na czytelność i pozytywny odbiór witryny, które poznasz w ramach tego modułu.
Istnieje wiele sprawdzonych strategii sprzedażowych, dzięki którym Twój sklep będzie zarabiał, a które z chęcią Ci przekażemy! Poznaj sposoby na zwiększenie koszyka w e-sklepie, a także dowiedz się czego NIE robić by nie stracić Klientów.
Nieodłącznym wsparciem sprzedaży jest dobry marketing Twojego e-sklepu. W tym module poznasz podstawy marketingu internetowego, pozycjonowania i promocji e-sklepu w ramach social media. Dowiedz się jak niewielkim kosztem wypromować swój sklep.
W tej części podsumujemy Twoją wiedzę z poszczególnych lekcji. Mamy dla Ciebie wiele ciekawych zadań do wykonania i pro tipów, dzięki którym poczujesz się gotowy do wejścia w e-commerce!
Program Akademii E-commerce

Chcesz rozpocząć naukę? Dołącz do Akademii E-commerce